X
تبلیغات
✿♥✿گلستان دانش✿♥✿

✿♥✿گلستان دانش✿♥✿

تمام چیزى که خدا از بشر مى خواهد یک قلب آرام است.


خداوند لبخند زد

دختر آفریده شد!

لبخند خدا روزت مبارک

روز دخترای گل مبارک


دختر گلم مبینای عزیزم روزت مبارک

.


_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20.blogfa.com _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_Globos velas globosبرچسب‌ها: روز دختر, گلستان دانش, مالکی پور

[ جمعه پانزدهم شهریور 1392 ] [ 15:2 ] [ مالكي پور ]

[ ]

موارد استفاده از نمک!!!

۱- ورم چشم‌ها

بسیاری از ما ساعت‌ها پشت کامپیو‌تر می‌نشینیم و از این سیستم استفاده می‌کنیم که موجب ورم کردن چشم‌ها می‌شود، در این موارد تنها کافی مشتی نمک را در آب ولرم حل کنید و با آغشته کردن پنبه‌ای به محلول و مالیدن آن اطراف چشم به فرونشاندن ورم اطراف چشم‌هایتان اقدام کنید. نمک رطوبت اطراف چشم را گرفته و با کشیدن پوست از میزان ورم آن‌ها می‌کاهد.


۲- از بین بردن لکه‌های سخت

نمک به ما در از بین بردن بسیاری از لکه‌های سخت که بر لباس‌ها می‌نشیند، کمک می‌کند که از جمله آن‌ها باید به پاک کردن لکه‌ خون بر لباس با استفاده از محلول نمک و آب سرد و پس از آن شستن لباس با صابون و آب گرم اشاره کرد.
همچنین با استفاده از نمک و آب داغ می‌توان لکه‌های عرق برجای مانده بر لباس‌ها را از بین برد، همانگونه که می‌توان با ریختن لباس‌های سفید در آب نمک و جوش شیرین در حال جوش، سفیدی لباس‌ها را به آن‌ها بازگرداند.

 http://girlygifs.com/wp-content/uploads/2011/04/littleflowers.gifhttp://girlygifs.com/wp-content/uploads/2011/04/littleflowers.gif

۳- نرمی پوست

با افزودن نمک به مقداری روغن زیتون و مالیدن آن بر روی پوست به مدت چند دقیقه می‌توانید لطافت را به پوستتان بازگردانید، افزون بر اینکه ورود نمک از طریق پوست گردش خون در بدن شما را راحت‌تر و سریع‌تر می‌کند.


 

۴- درمان زنبور گزیدگی

پس از درآوردن نیش زنبور محلولی از آب و نمک را به محل گزش زنبور اضافه و آن را به حال خود‌‌ رها کنید.

http://girlygifs.com/wp-content/uploads/2011/04/littleflowers.gifhttp://girlygifs.com/wp-content/uploads/2011/04/littleflowers.gif

 

۵- نگهداری میوه‌ها

معمولا پس از مدتی که میوه‌ها در یخچال باقی می‌مانند رنگ طبیعی خود را از دست می‌دهند، به ویژه درباره میوه‌هایی که نیمی از آن‌ها خورده می‌شود و نیم دیگر باقی می‌ماند، در این صورت می‌توانید با تهیه محلولی از آب و نمک و آغشتن میوه‌هابه این محلول می‌توانید برای مدتی مانع تغییر رنگ و طعم آن‌ها شوید.


 

۶- نگهداری شیر و از بین بردن تلخی قهوة

با افزودن یک قاشق چای خوری نمک به شیری که تازه خریداری شده می‌توانید مدت نگهداری آن در یخچال را افزایش دهید، همچنین می‌توانید با افزودن مقداری نمک به قهوه خود از تلخی آن رهایی یابید.

http://girlygifs.com/wp-content/uploads/2011/04/littleflowers.gifhttp://girlygifs.com/wp-content/uploads/2011/04/littleflowers.gif

 

۷- نگهداری از شمع‌ها

برای اینکه مانع ذوب شمع‌ها شوید، می‌توانید شمع‌های جدید خود را برای مدت دو تا سه ساعت در محلولی غلیظ از نمک قرار دهیم تا مانع ذوب آن‌ها شوید. 

۸- ضد عفونی کردن اسکاج‌های آشپزخانه

اسکاج‌های آشپزخانه که به طور معمول برای شستشوی ظرف‌ها از آن استفاده می‌شود، محل تجمع بسیاری از باکتری‌هاست که یا به آن اصلا توجه نکرده‌ایم یا این موضوع کمتر مورد توجه قرار گرفته است، در حالی‌که به راحتی می‌توانید با تهیه محلول غلیظی از آب و نمک و قرار دادن اسکاج به مدت دو تا سه ساعت در آن، آن را ضد عفونی کتیم.

http://girlygifs.com/wp-content/uploads/2011/04/littleflowers.gifhttp://girlygifs.com/wp-content/uploads/2011/04/littleflowers.gif

 

۹- کمک به پاک کردن هرچه بهتر بخاری

اگر مشتی نمک را روی شعله‌های بخاری بریزید، نتیجه حاصل از سوختن گاز شعله‌های نارنجی رنگ است که به کاهش دوده و دود کمک خواهد کرد. 

۱۰- کاهش گلو درد و دندان درد

می‌توان با افزودن یک پیمانه چای در یک چهارم فنجان حاوی آب ولرم و غرغره کردن آن به مدت ۲۰ ثانیه از دردهای دندان و گلوی خود بکاهید.


برچسب‌ها: نمک, گلستان دانش, مالکی پور

[ جمعه پانزدهم شهریور 1392 ] [ 15:0 ] [ مالكي پور ]

[ ]

زندگی همچون یک خانه شلوغ و پراثاث و درهم و برهم است


و تو در آن غرق


این تابلو را به دیوار اتاق مى‌زنى


آن قالیچه را جلو پلكان مى‌اندازى


راهرو را جارو مى‌كنى مبل‌ها به هم ریخته است،


مهمان‌ها دارند مى‌رسند  و هنوز لباس عوض نكرده‌اى،


در آشپزخانه واویلاست و هنوز هم كارهایت مانده است
http://yves.marsal.free.fr/atoutgifs/tsite/utlign5.gif

 یكی از مهمان‌ها كه الان مى‌آید نكته‌بین و بهانه‌گیر و حسود


و چهار چشمى همه چیز را مى‌پاید


از این اتاق به آن اتاق سر مى‌كشى،


از حیاط به توى هال مى‌پرى،


از پله‌ها به طبقه بالا می‌روى، بر می‌گردى


پرده و قالى و سماور و گل و میوه و چاى و شربت و شیرینى


و شهرام و رامین و مهین و شهین ...


غرق در همین كشمكش‌ها و گرفتاری‌ها و مشغولیات


 و خیالات مى‌روى  و مى‌آیى و مى‌دوى و مى‌پرى


كه ناگهان سر پیچ پلكان جلویت یک آینه استhttp://yves.marsal.free.fr/atoutgifs/tsite/utlign5.gif

از آن رد مشو …!


لحظه‌اى همه چیز را رها كن


خودت را خلاص كن


بایست و با خودت روبرو شو


نگاهش كن .خوب نگاهش كن!


او را مى‌شناسى؟


دقیقا وراندازش كن


كوشش كن درست بشناسی‌اش


درست بجایش آورى


فكر كن ببین این همان است كه مى‌خواستى باشى؟


اگر نه پس چه كسى و چه كارى فوری‌تر و مهم‌تر از اینكه


همه‌ی این مشغله‌هاى سرسام آور و پوچ و روزمره و تكرارى


 و زودگذر  و  تقلیدى و بی‌دوام و بى‌قیمت


را از دست و دوشت بریزى و به او بپردازى


و او را درست كنى

http://yves.marsal.free.fr/atoutgifs/tsite/utlign5.gif

فرصت كم است!


مگر عمر آدمى چند هزار سال است؟!


چه زود هم مى‌گذرد


مثل صفحات كتابى كه باد آن را ورق مى‌زند،


آن‌هم كتاب كوچكى كه پنجاه، شصت صفحه بیشتر ندارد
برچسب‌ها: زندگي, زندگي زيباست, سخن زيبا, گلستان دانش, مالكي پور

[ یکشنبه دهم شهریور 1392 ] [ 22:41 ] [ مالكي پور ]

[ ]


حضرت‌ امام‌ جعفر صادق‌ عليه‌ السلام‌ رئيس‌ مذهب‌ جعفرى‌ ( شيعه‌ ) در روز 17ربيع‌ الاول‌ سال‌ 83 هجرى‌ چشم‌ به‌ جهان‌ گشود

پدرش‌ امام‌ محمد باقر ( ع‌ ) و مادرش‌ "ام‌ فروه‌" دختر قاسم‌ بن‌ محمد بن‌ ابى‌ بكر مى‌باشد

كنيه‌ آن‌ حضرت‌ : "ابو عبدالله‌" و لقبش‌ "صادق‌" است‌ . حضرت‌ صادق‌ تا سن‌ 12 سالگى‌ معاصر جد گراميش‌ حضرت‌ سجاد بود و مسلما تربيت اوليه‌ او تحت‌ نظر آن‌ بزرگوار صورت‌ گرفته‌ و امام‌ ( ع‌ ) از خرمن‌ دانش‌ جدش‌ خوشه‌چينى‌ كرده‌ است‌

پس‌ از رحلت‌ امام‌ چهارم‌ مدت‌ 19 سال‌ نيز در خدمت‌ پدر بزرگوارش‌ امام‌ محمد باقر ( ع‌ ) زندگى‌ كرد و با اين‌ ترتيب‌ 31 سال‌ از دوران‌ عمر خود را در خدمت‌ جد و پدر بزرگوار خود كه‌ هر يك‌ از آنان‌ در زمان‌ خويش‌ حجت‌ خدا بودند ، و از مبدأ فيض‌ كسب‌ نور مى‌نمودند گذرانيد
بنابراين‌ صرف‌ نظر از جنبه‌ الهى‌ و افاضات‌ رحمانى‌ كه‌ هر امامى‌ آن‌ را دار مى‌باشد ، بهره‌مندى‌ از محضر پدر و جد بزرگوارش‌ موجب‌ شد كه‌ آن‌ حضرت‌ با استعداد ذاتى‌ و شم‌ علمى‌ و ذكاوت‌ بسيار ، به‌ حد كمال‌ علم‌ و ادب‌ رسيد و در عصر خود بزرگترين‌ قهرمان‌ علم‌ و دانش‌ گرديد


پس‌ از درگذشت‌ پدر بزرگوارش‌ 34 سال‌ نيز دوره‌ امامت‌ او بود كه‌ در اين‌ مدت‌ "مكتب‌ جعفرى‌" را پايه‌ريزى‌ فرمود و موجب‌ بازسازى‌ و زنده‌ نگهداشتن‌ شريعت‌ محمدى‌ ( ص‌ ) گرديد
برچسب‌ها: شهادت امام جعفر صادق, گلستان دانش, مالکی پور
ادامه مطلب

[ یکشنبه دهم شهریور 1392 ] [ 17:21 ] [ مالكي پور ]

[ ]


دوست داشتن چه نشانه‌هایی دارد؟
این مطلب شامل همه کسانی است که دوستشان داریم همسر،مادر ،پدر  ، خواهر ،برادر و فرزند و ….
 
وقتی کسی را دوست داریم، تنها با گفتن “دوستت دارم” نمی‌توانیم به او ثابت کنیم که حقیقتا دوستش داریم. وقتی کسی را دوست داریم به خاطر این دوست داشتن خیلی کارها ‌می‌کنیم و خیلی از رفتارها را انجام نمی‌دهیم.

۱- ‌به او دروغ نمی‌گوییم

دروغ گفتن و هر نوع پنهان کاری نسبت به شخصی که دوستش دارید نه تنها حس اعتماد طرفین را از بین خواهد برد بلکه تداومی را برای ابراز دوستی در پی نخواهد داشت. چرا که در یک ارتباط  تنها راستی و صداقت است که بنیان تمام رفتارهای منجر به پذیرش متقابل را بوجود می آورد.

۲- غرورش را نمی‌شکنیم

گاهی وقت ها شکستن غرور شاید برای رسیدن به خیلی چیزها خوب باشه ولی نه به این شکل که صراحتا برای طرف مقابل بکار ببرید. چون این کار یک نوع خورد کردن شخصیت و ایجاد تنشی را در پی خواهد داشت که شاید در یک زمان کوتاه جبران اینکار چندان هم ساده نباشد.


۳- ‌او را به باد نقدهای بیرحمانه نخواهیم گرفت

این به معنی تایید همه جانبه او نیست چون هر کسی ایراداتی دارد، اما اگر کسی بخواهد همیشه تنها ایرادات ‌شما را بگوید قطعا خسته خواهید شد. همیشه نقاط مثبت را در کنار نقاط منفی ببینید تا به او احساس ‌ارزشمند بودن بدهید و از بهانه گیری و ایرادهای بی‌خود بپرهیزید.

۴- با او لجبازی نمی‌کنیم

وقتی او را دوست داشته باشید در برابر ‌خواسته‌ها و رفتار او موضع گیری و لجبازی نمی‌کنید.


۵- وقتی اشتباهی در قبال او مرتکب می‌شویم براحتی و بدون قید و شرط از او عذرخواهی میکنیم

اشتباه کردن در زندگی، اجتناب ناپذیر است و یکی از راه‌های برطرف کردن اثرات این اشتباه در ذهن طرف مقابل، ‌عذرخواهی و رنجش زدایی است که این عمل در برابر کسی که دوستش دارید باید برایتان بسیار راحت باشد چرا که غرور در ‌برابر کسی که دوستش دارید جایی ندارد.

۶- ‌او را در کارها و تصمیماتمان دخیل می‌کنیم

وقتی کسی را دوست داشته باشید همیشه می‌خواهید نظر او را ‌راجع به همه چیز جویا شوید و کاری کنید که او را خوشحال می‌کند، پس همیشه با او مشورت می‌کنید و ‌تصمیمات خود را به تنهایی نمی‌گیرید.

۷- اگر مخالفتی با او داریم با آرامش قانعش می‌کنیم

اختلاف نظر هم در زندگی  اجتناب ‌ناپذیر است اما ‌برخوردها در این اختلاف نظرها می‌تواند، آن را مشکل ساز و یا سازنده کند. پس اگر او را دوست ‌داشته باشید با آرامش با او سخن می‌گوئید و دلیل مخالفت‌تان را روشن و واضح برایش توضیح می‌دهید و آنگاه ‌می‌توانید قانعش کنید یا قانع شوید.

۸- ‌می‌توانیم به راحتی اشتباهات او را ببخشیم و فراموش کنیم

درست است که بعضی اشتباهات بخشودنی ‌نیست اما تعداد آنها بسیار کم است و معمولا در زندگی اشتباهات کوچکی پیش می‌آید که می‌توان با محبت از آنها ‌گذشت و با صحبت‌های منطقی، از بروز دوباره آن جلوگیری کرد.

۹- با لذت، گذشت خواهیم کرد و تمام چیزهای خوب را برای او می‌خواهیم

این گذشت به معنی نادیده ‌گرفتن خودتان نیست بلکه وقتی کسی را دوست دارید اول به او می‌اندیشید و بعد به خودتان.
بیایم با هم تلاش کنیم تا به حریم های هم احترام بگزاریم عشق به خود و عشق به دیگران داشته باشیم تا در محیط اطرافمون با آرامش ، زندگی کنیمبرچسب‌ها: دوست داشتن, گلستان دانش, مالکی پور

[ جمعه هشتم شهریور 1392 ] [ 15:30 ] [ مالكي پور ]

[ ]

   _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20.blogfa.com _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_               
 چه کارهایی را باید انجام دهیم و از چه کارهایی باید بپرهیزیم؟

دندان های ما طبیعتا سفید است اما دندان های بعضی از افراد کمی سفید تر یا کمی زردتر است.
در وحله ی اول باید بدانید،سفیدی و جنس دندان از همان دوران کودکی،و از دندان های شیری کودکان مشخص می شود به همین دلیل والدین باید از همان ابتدا توجه خاصی را به دندان های کودکشان داشته باشند.

تفاوتی که بین دندان های شیر و دندان های دائمی وجود دارد بدین ترتیب است:

دندان های دائمی دارای مینای و ساختار متفاوت تری نسبت به دندان های شیری هستند.این تفاوت اساسی با بالاتر رفتن سن و رشد دندان های بیشتر بروز می کند،هم چنین مسئله ی مهمی که در مورد دندان های پیش می آید در رابطه با طرز نگهداری و مواظبت آنهاست.اگر به درستی از دندانهایتان مواظبت نکنید باعث می شود که مینای دندان هایتان به مرور زمان باریک شده و از بین بروند.


* به عاج های دندان تان نیز باید اهمیت بدهید.زیرا عاج های دندان نیز نقش بسیار مهمی را در استحکام و پایداری دندان ایفا می کنند.عاج های دندان نقش مستقیمی در سفیدی و درخشندگی دندان های شما دارند.
 
آیا شما می خواهید دندان های سفیدی داشته باشید یا اینکه دندان های تان براق باشند؟
عواملی که باعث می شود دندان های شما براق شود بدین ترتیب می باشد: 
 *استفاده مرتب و مداوم  از مسواک .
 
*هیچ گاه مسواک را بر روی لثه های خود نکشید زیرا باعث می شود که لثه های تان از بین رود و هنگامی که لثه از بین رود،دندان دیگر پایه و جایگاهی برای حفظ خود ندارد.
 
 *بعضی از افراد نحوه ی صحیح مسواک زدن را نمی دانند.به همین دلیل ممکن است نا آگاهانه مینای دندان شان را از بین ببرند.نحوه ی صحیح درست مسواک زدن را از دندانپزشک خود بیاموزید.
 
 *اگر از مینای و عاج دندان تان به خوبی مراقبت کنید،بعد از مدتی،از سفیدی و شفافیت دندان های تان متحیر خواهید شد.
 
 *بسیاری از افراد با جرم گیری مداوم و مرتب،دندان های شان را براق و تمیز می کنند.اما

مراجعه های متعدد نزد دندانپزشک برای جرم گیری،باعث می شود که مینای دندان هایتان مقاومت خود را از دست بدهد.

 *افرادی که به وفور از چای،قهوه استفاده می کنند باعث می شود که دندان هایشان رنگ زردی را به حود بگیرد،زیرا این مایعاتی که میل می کنید دارای رنگ موثری برای تغییر سطح دندان شما هستند.

ا
برچسب‌ها: دندان, مواظبت از دندان ها, گلستان دانش, مالکی پور

[ چهارشنبه ششم شهریور 1392 ] [ 15:38 ] [ مالكي پور ]

[ ]

خانواده،تکوین شخصیت کودکان

محیط خانواده اولین و بادوام ترین عامل در تکوین شخصیت کودکان و نوجوانان و زمینه ساز رشد جسمانی ، اخلاقی ، اجتماعی ، عقلانی و عاطفی آنان است . نهاد خانواده از جمله عمومی ترین نهادهای اجتماعی است که معمولاً درتمام جوامع وجود دارد و مهمترین تکیه گاه و محور زندگی اجتماعی می باشد. در حقیقت فرد در خانواده متولد می گردد و در سازمان خانواده زندگی می کند و در مواقع نیاز به خانواده روی می آورد و در پرتو زندگی خانوادگی سکون و آرامش می یابد.
نهاد خانواده در همه ی ادوار و جوامع ، پذیرفته شده و توسعه یافته است و اولین پایگاه عناصر فرهنگی به نسل جدید است و از جمله عوامل مؤثر در ایجاد تمدن فرهنگ بشری و رشد و شکوفایی استعدادهای آدمی است.  کودکان در فضای خانواده به صورت مستقیم و غیرمستقیم بسیاری از آداب و ارزش ها را می آموزند و تجربیات گوناگون کسب می کنند و از طریق این محیط کوچک با کودکان دیگر و دنیای خارج آشنا می گردند.

در تحلیل روابط ِ خانواده معمولاً با دو نوع برخورد از سوی خانواده ها مواجه می شویم . گاه والدین با مسائلی روبرو می شوند که در واقع رفتار نابهنجار نیست. اما آنها بیش از حد ، حساسیت به خرج داده و احساس می کنند حرکات فرزندشان نامعقول و ناسازگارانه است. اما گاه مشکل واقعاً وجود دارد و کودک یا نوجوان رفتارهایی را از خود بروز می دهد که نه تنها برای خودش مضر است بلکه زندگی دیگران را نیز با مشکل مواجه می کند. البته در مبحث بزهکاری معمولاً با روابط نوع دوم دست به گریبان هستیم. کودکان و نوجوانان ناسازگار و مشکل آفرین و خانواده های نابسامان و بی قید که به فرزند خود همچون گیاه نگریسته اند و با این اندیشه آنها را پرورانده اند که مگر خود ما چطور بزرگ شده ایم ؟ ( بدون آنکه تغییر شرایط زمانی و تفاوت موقعیت ها را در نظر آورند) . به هر حال خانواده از چند جهت در پرخاشگری های بزهکارانه ی نوجوان دخیل می باشد.


سرکوب نیازهای دوران کودکی

گاه کودک با خانواده ای سختگیر و مستبد مواجه می شود که هیچ گونه انعطافی  در حرکات و تصمیم گیریهای خود ندارند . حتی برای اثبات نظریه خود گاه متوسل به کشمکش و مشاجره هم می شوند . یک نمونه درگیری بین والدین و فرزند را در نظر بگیرید؛ کودک نیازمند بازی و نشاط است ولی خانواده دوران کودکی خود را از یاد برده و از فرزند انتظاردارد مانند بزرگسالان رفتار کند . مسلماً کودک قادر نیست این انتظاروالدین را برآورده کند پس شروع می کند به آزار و اذیت دیگر خواهران و برادران که این خود شلوغی و دردسر به دنبال دارد و والدین عصبی و ناراحت معمولاً با کتک زدن کودک و نشان دادن رفتارهای پرخاشگرانه به این نمایش خاتمه می دهند . این گونه رفتارهای خشن و توهین آمیز الگوهای پرخاشگرانه ای هستند که تلویحاً به کودک می آموزند اگر می خواهی حرف خود را به عمل بنشانی فحاشی کن ، پرخاشگر باش و اگر لازم شد از قدرت بدنی و زور بازویت استفاده کن .


حمایت های افراطی

گاه دلیل پرخاشگری های نوجوان ریشه در حمایت های بیش از حد والدین آنها در دوران کودکی دارد . گاهی والدین فکر می کنند فرزندشان مجاز است هر کاری انجام دهد ، بچه های دیگر را کتک بزند و ...وهمیشه پیروز باشد اگرهموالدین دیگر کودکان نیز نسبت به رفتارهای زشت این عزیز دردانه اعتراض کنند با حمایت افراطی والدین از رفتار غلط کودک مواجه می شوند . مسلم است که در چنین حالتی کودک می پنداردکه می تواندهر کاری انجام دهد.  زیرا هر رفتار صحیح و یا غلط او با ناز و نوازش و محبت افراطی والدین مواجه می شود . پس با اتکا به اولیاء خود هر زمان که بخواهد پرخاشگری می کند و بالاخره سر از آنجا در می آورد که فکرکند اگر تیغه تیز دشنه ای را نیز با بدن دیگران آشنا کند ، حق مسلمش بوده است .


احساس امنیت و مشاجرات والدین

می گویند پرخاشگری به دلیل احساس ترس و اضطراب به وجود می آید و ترس ناشی از عدم امنیت در افراد است که واکنش پرخاشگرانه را در آنها برمی انگیزد . به این معنا که هر کسی فریاد کشید و چه به صورت کلامی و یا بدنی دیگران را مورد آزار و اذیت قرار داد ، از موقعیت پیش آمده دچار وحشت شده و این واکنشها را از خود بروز می دهد . به همین دلیل است که می گویند هر کس بیشتر فحاشی کند ترسوتر است .


در خانواده هایی که مدام در حال نزاع و کشمکش هستند،کودک،خود را در معرض خطری دائمی می بیند . حالتی تهدید آمیز که برایش وضع ناخوشایندی ایجاد کرده او را به واکنش وامی دارد . واکنشی که نشان دهنده جهت گیری کودک نسبت به این اختلاف و مشاجرات است . والدین برای فرزندان سمبل امنیت، آسایش و آرامش به حساب می آیند . هنگام منازعات و مشاجرات لفظی والدین و گاه زد و خوردهای جسمی آنها،فرزندان،خود را در چنگال طوفانی مخرب و ویرانگر اسیر می بینند و ناامید و مضطرب تنها می توانند شاهد باشند که والدین چگونه به هم ناسزا می گویند و سعی دارند همدیگر را مقصر قلمداد کنند. آنها تنها می توانند شاهد آن باشند که چگونه سمبل امنیت در مقابل دیدگانشان نابود می شود .برچسب‌ها: خانواده, شخصیت کودکان, گلستان دانش, مالکی پور

[ دوشنبه چهارم شهریور 1392 ] [ 15:28 ] [ مالكي پور ]

[ ]

یکی از موضوعات مهمی که والدین در تربیت فرزندشان به آن اهمیت می دهند، احترام گذاشتن به دیگران و عذرخواهی کردن است.

بسیاری از والدین، هرگز به رفتارهای بد فرزندشان واکنش نشان نمی دهند و کم سن بودن او را توجیه کننده رفتارهایش می دانند. در مقابل، پدر و مادرهایی هستند که فرزندشان را در مقابل هر خطای کوچکی، وادار به عذرخواهی می کنند.

 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com  از چه سنی باید به بچه ها آموزش دهیم که عذرخواهی کنند؟


هر انسانی باید از مراحل مختلف رشدی عبور کند تا به بزرگسالی برسد. این مراحل رشد شامل رشد جسمی، جنسی، روانی و اجتماعی است. اگر دوران شیرخوارگی را کنار بگذاریم، کودک از 3 سالگی تا 7 سالگی و بعد، از 7 تا 11 سالگی در دوران کودکی به سر می برد. از 3 تا 7 سالگی یعنی سنین پیش از دبستان، کودک تفکر شهودی دارد، فکرهای عمیق ندارد و در کارهای خود، بی منطق است.

  تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com
کودکان، بسیاری از کارهای خود را بد نمی دانند، بنابراین چگونه باید به آن ها یاد بدهیم که عذرخواهی کنند؟


علاوه بر این، خودش را مرکز عالم می داند و تصور می کند همه باید مطیع او باشند و همه چیز را از آن خود می داند. نکته مهم تر اینکه کودک، خوب و بد را به صورت انتزاعی در نظر نمی گیرد و کارهایی را که انجام می دهد، خطا نمی داند. اما از سن 6 سالگی، به مرور زمان خوب و بد را می شناسد و منطق، کم کم در افکار و اعمالش شکل می گیرد. در سنین کودکی، بچه ها همه چیز را بزرگ تر از حد واقعی اش در نظر می گیرند و به بیان دیگر، همه چیز در نظر بچه ها غلو شده است، بنابراین والدین باید بدانند در این سنین، بچه ها را زیاد تنبیه یا تشویق نکنند چون بسیار مضر است.

  بچه ها در سنین کودکی، بیشتر به رفتار پدر و مادرشان توجه دارند، به عنوان نمونه، اگر پدر پشت تلفن به دوستش دروغ بگوید، دروغ گفتن برای بچه نهادینه می شود و احساس نمی کند اگر دروغ گفت باید عذرخواهی کند. والدین لازم است جلوی فرزندشان به صورت غیرمستقیم عذرخواهیکنند تا بچه یاد بگیرد اگر کار بدی انجام داد، لازم است عذرخواهی کند. البته این عذرخواهی باید به صورت معقول باشد، نه غلو شده.


 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com چگونه والدین باید به صورت غیرمستقیم به بچه ها عذرخواهی را یاد بدهند؟


اگر کودک، کاری کرده که در جامعه عرف نیست و کار بدی تلقی می شود، والدین باید بدون اینکه شخصیت بچه را زیر سوال ببرند یا احساس منفی به کودک منتقل کنند، به عنوان نمونه به جای بیان الفاظی مانند «تو بچه بدی هستی»، «دیگر دوستت ندارم» به کودک خود بگویند «تو خوبی، ولی این کارت اشتباه بوده» یا «اگر من جای تو بودم، می گفتم ببخشید» علاوه بر این، والدین باید در نظر داشته باشند همان طور که نباید شخصیت کودکشان را زیر سوال ببرند، نباید نسبت به رفتار او بی تفاوت باشند و هر کاری کرد به رویش نیاورند.

  در روش داستان اسباب بازی ها نیز مشابه نقاشی کردن، از شخصیت های داستانی استفاده     می کنیم و یک داستان تعریف می کنیم و از فرزندمان می خواهیم که در مورد آن کار بد، قضاوت کند. ممکن است پاسخ کودک، عذرخواهی نباشد. والدین باید به او کمک کنند تا به این نتیجه برسد.

روش های غیرمستقیم دیگر که والدین باید از آن طریق به کودکشان عذرخواهی کردن را بیاموزند، «نقاشی کشیدن» و «داستان اسباب بازی ها» است. در روش نقاشی کردن، اتفاقی که سبب شده کودک کار زشتی انجام دهد را نقاشی می کنیم. به عنوان نمونه، اگر کودک در مدرسه با دوستش دعوا کرده و او را کتک زده، این اتفاق را با کمک کودک نقاشی می کشیم و یک کودک گریان را ترسیم می کنیم و از کودک می پرسیم: «اگر بخواهیم دوستت لبخند بزند باید چه کار کنی؟» و آن زمان عذرخواهی را به او یاد می دهیم.

 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

شکلک های محدثه


برچسب‌ها: آموزش, عذر خواهی, کودکان, زندگی, گلستان دانش
ادامه مطلب

[ چهارشنبه سی ام مرداد 1392 ] [ 9:50 ] [ مالكي پور ]

[ ]

روز هجران و شب فرقت یار آخر شد                 زدم این فال و گذشت اختر و کار آخر شد

آن همه ناز و تنعم که خزان می‌فرمود                   عاقبت در قدم باد بهار آخر شد

شکر ایزد که به اقبال کله گوشه گل                      نخوت باد دی و شوکت خار آخر شد

صبح امید که بد معتکف پرده غیب                        گو برون آی که کار شب تار آخر شد

آن پریشانی شب‌های دراز و غم دل                      همه در سایه گیسوی نگار آخر شد

باورم نیست ز بدعهدی ایام هنوز                           قصه غصه که در دولت یار آخر شد

ساقیا لطف نمودی قدحت پرمی باد                        که به تدبیر تو تشویش خمار آخر شد

در شمار ار چه نیاورد کسی حافظ را                       شکر کان محنت بی‌حد و شمار آخر شد


برچسب‌ها: شعر, اشعار حافظ شیرازی, روز هجران, گلستان دانش, مالکی پور

[ سه شنبه بیست و نهم مرداد 1392 ] [ 14:27 ] [ مالكي پور ]

[ ]

[ شنبه بیست و ششم مرداد 1392 ] [ 15:54 ] [ مالكي پور ]

[ ]

 بنگر که چه زیباست حکایت زندگی؛ بازیگر تویی، کارگردان تویی، تماشاچی تویی، قصه نویس تویی، ترانه خوان تویی، آری تو! فقط تو این همه ای! به خاطر بسپار: حرفی بزن که ارزش آن بیش از خاموشی باشد! 


اقرار کن که دیروز خطا کردی، این نشان می دهد که امروز عاقل شده ای! یادت باشد: اگر در مورد مردم قضاوت کنی دیگر وقتی برای دوست داشتن آنان نمی ماند! 


یادداشت کن: برای اداره کار خود سرت را به کار گیر و برای اداره دیگران دلت را بکار گیر!

 


فراموش نکن: فرصت ها و شانس ها اغلب در بطن مشکلات و گرفتاری ها پنهان اند! 


هر چیزی که فکرش را بکنی و باورش کنی مطمئن باش قابل دسترسی و حصول است! 


روزی که تمام مسئولیت را خود به عهده بگیری از عذر و بهانه بگریزی و گناه و شکست را به گردن دیگران وامگذاری، آن روز سرآغاز گام های موفقیت توست! 


سعی کنید از اشتباهات دیگران بیاموزید، زیرا آنقدر زنده نخواهید ماند که آنها را خود تجربه کنید! فراموش نکن: زمان تنها چیزی است که به عدالت مطلق بین انسان ها تقسیم شده است! بر آنچه داشتی تاسف مخور، از آنچه داری لذت ببر! یادت باشد: اگر تغییر نکنی می پوسی!


منبع:  کتاب لطفا گوسفند نباشید برچسب‌ها: جملات زیبا, متن زیبا, کتاب لطفا گوسفند نباشید, گلستان دانش, مالکی پور
ادامه مطلب

[ چهارشنبه بیست و سوم مرداد 1392 ] [ 14:26 ] [ مالكي پور ]

[ ]

کنون سرباز قرآنی معلم


محصل جسم و تو جانی معلم


محصل چون قمر محتاج نور است


توئی خورشید نورانی معلم


بود پروانه علمت محصل


که تو شمع فروزانی معلم


توئی آن باغبان با فضیلت


که گلها را نگهبانی معلم


تو سازی از محصل های دینی


وطن را چون گلستانی معلم


زدی پا در رکاب علم و تقوی


که اکنون همچو لقمانی معلم


تو با آن حربه ایمان و دانش


چو شمعی فروزانی معلم

 


برچسب‌ها: شعر معلم, شعری درباره مقام معلم, شعر درباره معلم, گلستان دانش, مالكي پور

[ سه شنبه بیست و دوم مرداد 1392 ] [ 19:4 ] [ مالكي پور ]

[ ]

اعتماد به نفس بالا می‌تواند شما را در هر زمینه ای از زندگی شگفت انگیز نشان دهد. از ظاهرتان گرفته تا حتی نحوهٔ خوابیدن شما. این نظریه اثبات شده است که افرادی با اعتماد به نفس بالا، موفق‌تر، شاد‌تر و از زندگی لذت بیشتری می‌برند.

در ادامه ۹ تکنیک برای افزایش اعتماد به نفس را برای شما شرح می‌دهیم:


http://sheklakveblag.blogfa.com/ پریسا دنیای شکلک ها

۱- از مقایسهٔ خود را دیگران دست بکشید.

یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش اعتماد به نفس این است که از مقایسهٔ خود با دیگران دست بردارید. مشکل اینجاست که شما فقط قسمت کوچکی از شخصیت آن فرد را که در حال مقایسه‌اش با خودتان هستید می‌بینید. هر شخص به صورت متفاوتی فکر می‌کند، درک می‌کند، احساس می‌کند و یاد می‌گیرد. شما تنها فرد در این جهان هستید که قابلیتی خاص دارید. منظور من توانایی‌های خارق‌العاده نیستند بلکه روش و راهی است که شما برای حل یک مسئله از آن استفاده می‌کنید. یادتان باشد هیچ دو اثر انگشتی یکسان نیستند. وقتی شما خود را با فرد دیگری مقایسه می‌کنید، در ذهنتان او را در تمام مسائل بهتر از خود می‌بینید. این کار به هیچ وجه روش خوبی برای ارزیابی خودتان نیست. به جای این کار بهتر است نگران این باشید که چقدر خودتان را دوست دارید. شما احتمالاً شگفت زده خواهید شد وقتی ببینید افرادی که خود را دوست دارند چقدر شاد تر از افرادی هستند که خود را دوست ندارند.

http://sheklakveblag.blogfa.com/ پریسا دنیای شکلک ها


۲-همیشه ارتباط چشمی برقرار کنید.

اکثر مردم خیلی زیاد نگران این هستند که دیگران چگونه در مورد ان‌ها فکر می‌کنند. با ایجاد ارتباط چشمی می‌توانید خود را یک فرد شایسته، نترس، با اعتماد به نفس نشان می‌دهید. یک ترفند کوچک وجود دارد و آن این است که اگر شما از این ترس دارید که مستقیم به چشم طرف نگاه کنید، به جای چشمان طرف، به فاصلهٔ میان دو ابروی آن فرد نگاه کنید. در این حالت نه شما مستقیم به فرد نگاه کرده‌اید و نه آن فرد متوجه این موضوع می‌شود.

برای این کار شما باید مدتی تلاش کنید تا این کار عادت شما شود.

شکلک های محدثهبرچسب‌ها: اعتماد به نفس, تکنیک, افزایش اعتماد به نفس, گلستان دانش
ادامه مطلب

[ دوشنبه بیست و یکم مرداد 1392 ] [ 18:42 ] [ مالكي پور ]

[ ]عید فطر آمد و ماه رمضان گشت تمام

بـر شمـا همسفـران سفـر روزه سلام

روزه هاتان همه در پبش خـداونـد قبول

روزگار خـوشتـان مظهـر تـوفیـق مـدام

عـزت و همتتـان شـاهـد تـاییـد و ظفـر

عیـدتـان خرٌم و شیرینیتان بـاد بـه کام


 پیشاپیش عید فطر بر شما مبارکباد برچسب‌ها: عید, عیدفطر, عید فطر مبارک, گلستان دانش, مالکی پور

[ پنجشنبه هفدهم مرداد 1392 ] [ 12:50 ] [ مالكي پور ]

[ ]

به ياد داشته باشيد که کودکان همواره تصوير ذهني خود را در آيينه والدين مي بينند. و آنچه در مورد خود فکر مي کنند به واسطه واکنشها و عکس العمل هاي والدين ايجاد مي شود. آنها به واسطه برداشتي که از تفکر شما نسبت به خود دارند تصميم مي گيرند که آيا رفتارشان خوب بوده يا بد...

تمامي والدين خواستار داشتن فرزنداني خوب و موفق هستند و در اين راه نيز هرکدام شيوه هاي خاصي را در پيش مي گيرند. اما برخي از والدين تصور مي کنند که زمان آموزش نظم و انضباط با زمان ابراز محبت و علاقه متفاوت است و در هنگام تربيت فرزندان بايد صرفا با جديت به آموزش پرداخت.

تحقيقات اخير محققان نشان داده که موارد تربيتي در صورتي بر کودکان تاثير مي گذارد که توام با رابطه احساسي صميمانه ميان والدين و فرزندان باشد.

۩۞۩  سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرشباهنگ Shabahang's Pictures ۩۞۩برچسب‌ها: کودکان, رفتار, رفتار با کودکان, گلستان دانش, مالکی پور
ادامه مطلب

[ پنجشنبه هفدهم مرداد 1392 ] [ 12:18 ] [ مالكي پور ]

[ ]

[ چهارشنبه شانزدهم مرداد 1392 ] [ 18:18 ] [ مالكي پور ]

[ ]

 

آنکه نقاش است و نقشی ساخته


با قلـــــــم طرح نویی انداخته


در مسیر واژه های دوستــــــــی


سطر سطــری زآشنایی داشته

 


آنکه چون اسطوره های پارســی


عین ولامی را به میم افراشته


هم ردیف انبیاء و عارفـــــــــــان


پوششی بر جـــــهل جاهل بافته


 

آنکه آهنگ و کلامی دل ربــا


از یرای درس خـــــــــود آراسته


چشمه های معرفت جوشــــد ز او


دانشی از حد فزون انبـــــــاشته


 

لحظه هایش پر شده از خـاطرات


خاطراتی که زدل جان باخـــته


هرچه از عطرش ببویم کم بود


او گلستان ها ز گل ها کاشتهآنکه معمار است و الگوی همه


لاله ای بر قلب خود بگذاشته

 

با سلاح علم در راه مـــــــــــــراد


چون جلوداران به کفران تاخته


 

آن معلّم آن مرّبی آن که او


از فنونش عالمی پرداختــــــــه


او عزیز است و مقامش پاس دار


چونکه یزدان نام او بنگاشتهعارف آن باشد که چون قطعه زمین


هرکسی او را لگد انداخته

 

یعنی از زهد و کلام و علم او


ذره ای از دانشش برداشته


 

بار الا ها این سلیمان را مدد


تا چو ابران سایه ها افراشته

 

 برچسب‌ها: شعر, معلم, شعر برای معلم

[ پنجشنبه دهم مرداد 1392 ] [ 17:25 ] [ مالكي پور ]

[ ]

لااقل یکی از این جمله ها را به انتخاب خودت حفظ کن و به کار ببر

 

                        1- قدرتِ کلماتت را بالا ببر نه صدایت را !
                        این باران است که باعث رشد گلها میشود نه رعد و برق !!


 
                        2- یک قلــب پـــاک؛                         از تمــــام مــعـــــابـــد و مســـاجــــد                         و کلیـــســـا هــــای دنیـــــا مــقـــدس تـــر است ...


 
                        3- این روزها دلگرمی میخواهم وگرنه چیزی که زیاد است سرگرمی...


 
                        4- براي كشتيهاي بي حركت............موجها تصميم مي گيرند.....


 
                        5- باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند


 
                        6- هميشه دلتنگي به خاطر نبودن كسي نيست                     

    گاهي بخاطر بودن كسي ست                            كه حواسش به تو نيست ..........


 
                        7- سقوط تاوان پریدن با بعضی هاست


 
                        8- ازعصبانیت آدمایی که همیشه مهربونن خیلی بترسید                         چون وقتی عصبانــــــــی میشن                         دیگه نمیتونن لبخند بزنن..


 
                        9- از خدا پرسید: اگر در سرنوشت ما همه چیز را از قبل نوشته ای آرزو کردن چه سود دارد؟                         خدا گفت: شاید در سرنوشتت نوشته باشم; هرچه آرزو کرد!!!


 
                        10- احساس من قیمتی داشت که برای پرداخت آن تو فقیر بودی �


 
                        11- موفقيت براي اشخاص کم ظرفيت، مقدمه گستاخي است ..


 
                        12- زمان آدم‌ها را دگرگون می‌کند اما تصویری را که از آنها داریم ثابت نگه می‌دارد.                         هیچ چیزی دردناک‌تر از این تضاد میان دگرگونی آدم‌ها و ثبات خاطره نیست!


 
                        13- آدمهایی که عشقشونو مثل کانال تلویزیون عوض میکنند،                         آخرش باید بشینن برفک تماشا کنند ....!!


 
                        14- خودمان را با جمله " تا قسمت چه باشد " گول نزنیم...                         قسمت، اراده من و توست...


 
                      


 
                        16- همیشه حرف از رفتن هاست کاش کسی... با آمدنش غافلگیرمان کند!!!


 
                        17- زمانی كه خاطره هایت ازامیدهایت قویتر شدند پیــــــــــر شدنت شروع میشود ...


 
                        18- روزی کسی را پیدا خواهید کرد که گذشته تان برایش اهمیتی ندارد چون می خواهد آینده تان باشد...


 
                        19- حسادتِ دوست، از رقابتِ دشمن بدتره !


 
                        20- اگه اولش به فکر آخرش نباشی ....آخرش به فکر اولش میفتی !!!


 
                        21- به جای پاک کردن اشکهایتان، آنهایی که باعث گریه تان میشوند را پاک کنید.


 

                        22- و چقــــــدر دیر می فهمیم                     

    که زندگــــــی همین روزهاییست که منتظــــر گذشتنش هســتیم.. .


برچسب‌ها: جملات زیبا, گلستان دانش, مالکی پور

[ یکشنبه ششم مرداد 1392 ] [ 16:1 ] [ مالكي پور ]

[ ]

[ سه شنبه یکم مرداد 1392 ] [ 19:22 ] [ مالكي پور ]

[ ]

بوی گل بوی بهاران می دهی


مثل شبنم بوی باران می دهی


آبی استی مثل آرامش به من


درس خوبی درس ایمان می دهی


یک بغل لبخند با فرفره


دست ما گل های خندان می دهی


تو به من با لحن خوب کودکی


یاد ایام دبستان می دهی


یاد ژاله یاد گلهای غریب


مانده در اندوه گلدان می دهی


روز باران و کتاب گمشده


یاد کبرای پریشان می دهی


بوی خوبی بوی بودن بوی مهر


بوی لطف خاله مرجان می دهی


آب بابا نان ندارد دست تو


خالی اما تو به من جان می دهی


خوب می دانم اگر دارا شوی


به تمام کودکان نان می دهی


آشنای تشنگی های زمین


تو به شبنم چشم گریان می دهی


در جهانی خالی از مهر و صفا


بوی بخشش بوی احسان می دهی


برگ ها گر تر شد از اشک یتیم


دفتری از جنس باران می دهی


میرزای کوچک قلب منی


بوی جنگل های گیلان می دهی


میهن خود را کنیم آباد را


یاد فرزندان ایران می دهی


برچسب‌ها: شعر معلم, شعری درباره مقام معلم, شعر درباره معلم, گلستان دانش, مالكي پور

[ سه شنبه یکم مرداد 1392 ] [ 19:2 ] [ مالكي پور ]

[ ]

با عرض سلام و ادب به همه دوستان و همکاران بزرگوارم انشااله که طاعات و عبادات همه شما مورد قبول پروردگار واقع شده باشد.
 جای همه شما در جوار آقا علی ابن موسی الرضا(ع) خالی بود نایب الزیاره همه شما بودم .


                                    چگونه محبوب معبود شویم؟ااز دو راه:

1- عمل به فرامین او

2- دوست داشتن خلق.

1- عمل به فرامین و احکام او: در طول زندگی بایستی احکام و فرامین او را به جای آورد.

 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

"اٌشو" راه رسیدن به حضور حق را در قالب حکایتی چنین می نگارد:

روزی عارف کبیری در خانه اش نشسته بود، پیرمردی از روستایی دور به دیدن او آمد و گفت:"ای قدیس! چه گویم که به خدا برسم و محبوب او شوم؟!

"عارف نگاهی به او کرد و گفت: "خوش بگذران، با شادی ات خدا را نیایش کن!

"لحظاتی بعد مرد جوانی به حضور عارف رسید و گفت: "چه کنم تا به خدا برسم؟"عارف گفت: "زیاد خوش گذرانی نکن!"

جوان تشکر کرد و رفت. یکی از شاگردانش که آن جا نشسته بود گفت: "استاد بالاخره معلوم نشد که باید خوش بگذرانیم یا نه!"

 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com


عارف گفت: "سیر و سلوک روحانی و رسیدن به حضور حق مانند بندبازی است که چوبی در دست دارد گاهی آن چوب را به طرف راست و گاهی به طرف چپ می برد تا تعادل خود را روی بند نگه دارد.آن چوب را چوب تعادل گویند!"به خاطر بسپار: تعادل و میانه روی یگانه راه حصول به خلوت حق می باشد!


 

"گوراناک" - شاعر ژرف اندیش- در این باره می سراید:

به قلب خویش بنگرآنجا "او" سلطان تو، مسکن دارد.به "او" و نه خویش عشق بورز!

همچون "او" اندیشه کن خواست "او" را بخواه و آن چنان که "او" فرمان می دهد، عمل کن.نفس کوچک خود را رها کن،و در درگاه نیلوفرین اوکمال سرور را پیدا کن!


 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com


زیباترین شکل اطاعت از فرامین خداوند گردن نهادن به خواست اوست 

همچون: فضیل عیاض".حکایت تبسم "فضیل عیاض"


:گویند سی سال بود که هیچ کس "فضیل عیاض" را خندان ندیده بود، مگر آن روز که پسرش بمرد و او تبسم کرد!گفتند: "ای خواجه! چه وقت این است؟"فضیل گفت: رضا، شادی دل است به تلخی قضا! اکنون دانستن که خداوند راضی بود به مرگ این پسر، من نیز موافقت کردم و رضای او را تبسم کردم!

 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com


آیا ما می توانیم این گونه از سر ایمانی لجام گسیخته تن به رضایت حضرت دوست دهیم؟تکرار می کنم! همه چیز در جهان دو طرف دارد. اگر ما به فرامین خداوند گوش دهیم، باید مطمئن باشیم که او هم به درخواست های ما گوش می دهد مانند: این دلداده درویش ژنده پوش!

منبع: کتاب لطفا گوسفند نباشید

 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com


در ادامه مطلب حکایت دلداده درویش ژنده پوش آمده حتما بخوانید.


برچسب‌ها: محبوب معبود, عارف, خداوند, گلستان دانش, مالکی پور
ادامه مطلب

[ سه شنبه یکم مرداد 1392 ] [ 18:5 ] [ مالكي پور ]

[ ]همکاران و دوستان گرامی ،دانش آموزان عزیز وگرانمایه ام به یادتان هستم.

چندروزی به زیارت ثامن الحجج آقا علی موسی الرضا مشرف خواهم شد. قابل باشم نایب الزیاره همه شما خواهم بود. در این مدت اگر کوتاهی نمودم و کمتر به دیدارتان آمدم عذر خواهی نموده و تلاش می کنم تمام لطف و محبت های شما عزیزان را جبران بنمایم


از این که تا این مدت همراه وهمراز لحظاتم در دنیای مجازی بودید بی نهایت سپاسگزارم.

آرزومندم شمادوستان عزیزهمواره لحظاتی زیبا و سرشار از شادی را در کنار آنهایی که دوستشان دارید سپری کنید.
التماس دعا....


برچسب‌ها: یا علی ابن موسی الرضا, گلستان دانش

[ یکشنبه بیست و سوم تیر 1392 ] [ 21:57 ] [ مالكي پور ]

[ ]
ماه رمضان ماه خداوند، ماه نزول قرآن و از شريف‌ترين ماه‌هاي سال است. در اين ماه درهاي آسمان و بهشت گشوده و درهاي جهنم بسته مي‌شود، و عبادت در يكي از شب‌هاي آن ( شب قدر ) بهتر از عبادت هزار ماه است.


 _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|___͡͡͡ _▫_͡ ___͡͡π__͡͡ __͡▫__͡͡ _|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20.blogfa.com _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|___͡͡͡ _▫_͡ ___͡͡π__͡͡ __͡▫__͡͡ _|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم در خطبه شعبانيه خود درباره فضيلت و عظمت ماه رمضان فرموده است: «اي بندگان خدا! ماه خدا با بركت و رحمت و آمرزش به سوي شما روي آورده است؛ ماهي كه نزد خداوند بهترين ماه‌ها است؛ روزهايش بهترين روزها، شب‌هايش بهترين شب‌ها و ساعاتش بهترين ساعات است بر مهماني خداوند فرا خوانده شديد و از جمله اهل كرامت قرار گرفتيد. در اين ماه، نفس‌هاي شما تسبيح، خواب شما عبادت، عمل‌ها يتان مقبول و دعاهايتان مستجاب است.

پس با نيتي درست و دلي پاكيزه،‌ پروردگارتان را بخوانيد تا شما را براي روزه داشتن و تلاوت قرآن توفيق دهد. بدبخت كسي است كه از آمرزش خدا در اين ماه عظيم محروم گردد. با گرسنگي و تشنگي در اين ماه، به ياد گرسنگي و تشنگي قيامت باشيد.»


 _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|___͡͡͡ _▫_͡ ___͡͡π__͡͡ __͡▫__͡͡ _|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20.blogfa.com _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|___͡͡͡ _▫_͡ ___͡͡π__͡͡ __͡▫__͡͡ _|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

آن گاه پيامبر اكرم وظيفه روزه‌داران را برشمرد و از صدقه بر فقيران، احترام به سالخوردگان، ترحم به كودكان، صله ارحام، حفظ زبان و چشم و گوش از حرام، مهرباني به يتيمان و نيز عبادت و سجده هاي طولاني، نماز، توبه، صلوات، تلاوت قرآن و فضیلت اطعام در اين ماه سخن گفت.همکارن و دوستان بزرگوارم تاخیر مرا بابت آمدن به وبلاگتان ببخشید در اولین فرصت که امکان دسترسی بنده به اینترنت کاملا میسر شد جبران محبتهایتان را خواهم نمود.

مرا از دعای خیرتان در ایام ماه مبارک رمضان فراموش نکنید.


ادامه مطلب را فراموش ننمایید.


برچسب‌ها: ماه, ماه مبارک رمضان, ماه قرآن, گلستان دانش
ادامه مطلب

[ دوشنبه هفدهم تیر 1392 ] [ 18:0 ] [ مالكي پور ]

[ ]

سلام و درود به همه دوستان و همکاران عزیزی که وقت می گذارند مطالب گلستان دانش را می خوانند . نقد می کنند و مهمتر از همه احساسات و نظرات زیبایشان را ابراز می نمایند .

 درود و صد درود بر شما بزرگواران 

متنی دیگر از کتاب لطفا گوسفند نباشید در مورد زندگی نوشته ام . کوتاه اما جالب و زیباست. در ادامه مطلب داستانی در مورد موضوع مربوطه آورده شده که احتمالا شاید تکراری باشد اما باز جای خواندن دارد. دوست

دارم که حتمابخوانید. صمیمانه از همه شما سپاسگزارم .حکایت نابینای بینا!!!!


 _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20.blogfa.com _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_


زندگی از دیدگاه بزرگان :


   حکایت است که امام علی ( ع ) می فرمایند :


«من عاشق زندگی ام و بیزار از دنیا .»


از ایشان پرسیدند مگر بین زندگی و دنیا چه فرقی است ؟


 فرمودند دنیا حرکت بر بستر خورو خواب و شهوت است و زندگی نگریستن در چشم کودک

یتیمی است که از پس پرده ی شوق به انسان می نگرد 


زندگی یک بوم نقاشی است که در آن از پاک کن خبری نیست. (جان کانفیلد)  به یاد داشته باشیم


زندگی یک مکتب است


برخی از درسها را باید بر آسمان نوشت


تا همه آن را بشنوند و بفهمند ( دام راس )                                       

                                                                          


 _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20.blogfa.com _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_


اگر بتوانم از شکستن یک دل جلوگیری کنم


اگر بتوانم یک زندگی را از درد تهی سازم و یا رنجی را فرو نشانم


اگر بتوانم سینه سرخ مجروحی را کمک کنم تا دوباره به لانه خویش بازگردد


آنگاه زندگی ام بیهوده نبوده است . ( امیلی دیکسون )                               

                                                                    زندگی مسابقه نیست


زندگی یک سفر است


و تو آن مسافری باش که در هر گامش


ترنم لحظه ها جاری است


با دم زدن در هوای گذشته و نگرانی فرداهای نیامده


زندگی را مگذار که از لابلای انگشتانت فرو لغزد و آسان هدر رود  ( نانسی سیمس )

                                                                                


 _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20.blogfa.com _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_


برچسب‌ها: زندگی, کتاب لطفا گوسفند نباشید, گلستان دانش, مالکی پور
ادامه مطلب

[ سه شنبه یازدهم تیر 1392 ] [ 10:48 ] [ مالكي پور ]

[ ]

 

 چه گویم از این روزگار ، چه گویم از این شهر قصه ، قصه های تلخ و شیرین . خاطرات خود را ورق می زنم و وقتی به تو می رسم ، می ایستم و نگاهت می کنم . در صندلی فرو رفته ام و چشم هایم را بسته ام . کتابی که به من دادی هنوز در دستانم هست . روی صحفه اول آن اسم تو حک شده . روز وداع با تو یادم هست . یادم هست که تو بودی ولی نمی خواستی با من باشی . نمی دانم چرا ، حال تنهای تنهایم . اشک روی گونه هایم سرازیر می شود ، هر چند تو رفته ای ولی هنوز من در فکر تو هستم . از روی صندلی بلند می شوم و کتاب تو را کنار می گذارم و دیگر فهمیدم که تو برنمی گردی حال من مانده ام . به شهر قصه ها می روم و نگاهم به کسانی است که فراموش شده اند . حال من هم دیگر فراموش شدم . نگاهم به کسانی است که عشق خود را فراموش نکرده اند . میروم روی صندلی مینشینم . هوای بسیار خوبی می وزد . یک نفر از دور آمد و کنار من نشست و نگاهش به من . من گفتم چرا به من نگاه می کنی ؟ و او گفت ، چهرات ناامید است . گفتم همه کسانی که اینجا هستند چهره شان ناامید هست و او گفت تو فرق می کنی . یک بار دیگر نگاهش کردم و نمیدانم چی شد که عشق در نهان خود شروع به رشد کرد و او نزدیک و نزدیک تر آمد و سرش را روی شانه هایم گذاشت . همه کسانی که یک روزی فراموش شده بودند همین کار را کردند و عشق خود را به همدیگر تقسیم کردند و از آن روز به بعد آن شهر قصه که ، شهری گمشده و فراموش شده ها بود تبدیل به شهر قصه های رویایی شد . دوست عزیزم نمی خواهم از وبت تعریف کنم چرا که بیش از اندازه کلیشه ای می شود و همین را بگویم که تو همان کسی هستی که روی صندلی نشستی و سرت را روی شانه هایم گذاشتی و من را به شهر قصه های رویایی بردی . امیدوارم که همیشه مثل شهر قصه ها پر از قصه های رویایی باشی و آرزو می کنم که قصه های خود را فراموش نکنی چرا که ما با قصه ها اجین شده ایم .


 


برچسب‌ها: عشق, امید, گلستان دانش

[ دوشنبه دهم تیر 1392 ] [ 18:13 ] [ مالكي پور ]

[ ]

جدا کننده متن, جدا کننده متن جدید, جدا کننده متن زیبا, انواع جدا کننده متن, عکس جدا کننده متن                       جدا کننده متن, جدا کننده متن جدید, جدا کننده متن زیبا, انواع جدا کننده متن, عکس جدا کننده متن

روزی حضرت موسی در خلوت خویش از خدایش سؤال می کند:

آیا کسی هست که با من وارد بهشت گردد؟
خطاب میرسد:آری!
موسی با حیرت می پرسد:آن شخص کیست؟
خطاب میرسد:او مرد قصابی است در فلان محله.
موسی می پرسد:می توانم به دیدن او بروم؟
خطاب میرسد:مانعی ندارد!

فردای آن روز موسی به محل مربوط رفته و مرد قصاب را ملاقات می کند.و می گوید:من مسافری گم کرده راه هستم،آیا می توانم شبی را مهمان تو باشم؟

قصاب در جواب می گوید:مهمان حبیب خداست،لختی بنشین تا کارم را انجام دهم،آنگاه با هم به خانه می رویم.موسی با کنجکاوی وافری به حرکات مرد قصاب می نگرد و می بیند که او قسمتی از گوشت ران گوسفند را برید و قسمتی از جگر آن را جدا کرد در پارچه ای پیچید،و کنار گذاشت.ساعاتی بعد قصاب می گوید:کار من تمام است برویم.سپس با موسی به خانه قصاب میروند،به محض ورود به خانه،رو به موسی کرده و می گوید:لحظه ای تأمل کن!

موسی مشاهده می کند که طنابی را به درختی در حیاط بسته،آن را باز کرده و آرام آرام طناب را شل کرد.شیئی در وسط توری که مانند تورهای ماهیگیری بود نظر موسی را به خود جلب کرد،وقتی تور به کف حیاط رسید،پیرزنی را در میان آن دید،با مهربانی دستی بر صورت پیرزن کشید،سپس با آرامش و صبر و حوصله مقداری غذا به او داد،دست و صورت او را تمیز کرد و خطاب به پیرزن گفت:مادر جان،دیگر کاری نداری.

و پیرزن می گوید:پسرم انشاالله که در بهشت همنشین موسی شوی.سپس قصاب پیرزن را مجددا" در داخل تور نهاده بر بالای درخت قرار داده و پیش موسی آمده و با تبسمی می گوید:او مادر من است و آنقدر پیر شده که مجبورم او را این گونه نگهداری کنم و از همه جالب تر آنکه همیشه این دعا را برای من می خواند که "انشاالله در بهشت با موسی همنشین شوی!"
و چه دعایی!!آخر من کجا و بهشت کجا؟آن هم با موسی!


موسی لبخندی میزند و به قصاب می گوید:من موسی هستم و تو یقینا"به خاطر دعای مادر در

 بهشت همنشین من خواهی شد


منبع: کتاب لطفا گوسفند نباشید


برچسب‌ها: حکایت, بهشت, متن زیبا, گلستان دانش, کتاب لطفا گوسفند نباشید

[ جمعه هفتم تیر 1392 ] [ 17:3 ] [ مالكي پور ]

[ ]

کتاب لطفا گوسفند نباشید

 

 کتاب لطفاً گوسفند نباشید به اهتمام محمود نامنی از جمله برترین کتاب های خودشناسی و اصلاح الگوی زندگی شخصی است که در چند سال اخیر نگارش یافته است. 

    

 

 

 (انسان نمی تواند به آسمان نیندیشد ،مگر انسان هایی که به چریدن مشغولند و پوزه در خاک دارند و غرقه در آب و علف اند؛ این ها که گوسفندان دو پایند.) دکتر شریعتیشاید اسم آن برایتان زیبا نباشد اما سفارش می کنم حتما برای یک بار هم که شده آن را بخوانید حدود 3 سال پیش ان را خریداری نمودم و تقریبا برای چندمین بار است که آن را می خوانم.

 

با اجازه همه دوستان و همکاران می خواهم چندین پست در خصوص این کتاب مثل کتاب ده راز باربارادی آنجلیس بنویسم . امیدوارم راضی باشید


برچسب‌ها: معرفی کتاب, لطفا گوسفند نباشید, گلستان دانش

[ جمعه هفتم تیر 1392 ] [ 15:34 ] [ مالكي پور ]

[ ]

 

1- بعد از هر وعده غذایی برای باقی نماندن غذا در دهان و لابه‌لای دندان‌های تان، مسواک بزنید و دهان ‌تان را خوب بشویید.

 

 

 

2- وقتی دندان‌های تان را مسواک می ‌زنید، زبان ‌تان را هم به آرامی مسواک بزنید تا لایه سطحی روی زبان برداشته شود. زبان با هزاران پرز ریز پوشیده شده که می ‌تواند محل تجمع باکتری ‌ها باشد.

 

 

 

3- به‌ طور منظم برای بررسی وضعیت دهان و دندان تان، به دندانپزشک مراجعه کنید تا اگر دندان‌ خراب و پوسیده‌ای دارید که سبب بوی بد دهان‌ تان می‌ شود، ترمیم کنید.

 

 

 

4- برای افزایش ترشح بزاق دهان تان، همیشه از آدامس‌ های بدون قند استفاده کنید.

 

 

 

5- اگر دهان‌ تان زیاد خشک می ‌شود، مایعات فراوانی بنوشید. آب را چند بار در دهان تان بچرخانید تا کاملا غذاهای اضافی از لابه‌لای دندان‌های تان خارج شود.

 

 

 

6- از مصرف دهان‌ شویه‌هایی که حاوی الکل و نعناع هستند خودداری کنید، چون آن ها به جای کمک به خو‌شبویی دهان ‌تان، باعث بدتر شدن بوی آن می ‌شوند.

 

 

 

7- استفاده از سبزیجات و میوه‌ها، مخصوصا کرفس خام و هویج می ‌تواند مانع از شکل‌ گیری پلاک در دهان شود.

 

 

 

8- اگر می‌ خواهید در یک جلسه مهم یا مهمانی شرکت کنید، از خوردن غذاهای حاوی سیر و پیاز خودداری کنید.

 

 

 

9- از نوشیدن قهوه که سبب خشکی دهان می ‌شود، خودداری کنید.

 

 

 

10- سیگار را ترک کنید، زیرا تار و نیکوتین موجود در آن، روی سطح دندان و زبان می‌ ماند و سبب کاهش ترشح بزاق و ایجاد بوی بد دهان می ‌شود.

 

 

 

11- سبزیجات برگ سبز مانند جعفری و کاهو بجوید.

 

 

 

12- می‌ توانید چند عدد قرص نعناع روی زبان یا مسواک ‌تان بگذارید و دهان‌ تان را با آن تمیز کنید تا تنفس شما خوش ‌بو شود.

 

 

 

13- اگر ترکیبی از پراکسیدهیدروژن 50 درصد و 5 درصد آب را در دهان‌ تان بچرخانید، می ‌توانید بسیاری از باکتری ‌هایی را که سبب بوی بد دهان‌ تان می ‌شود، از بین ببرید.

 


برچسب‌ها: نکات لازم در موردبوی بد دهان, گلستان دانش

[ پنجشنبه ششم تیر 1392 ] [ 15:55 ] [ مالكي پور ]

[ ]

فرقی نمی کند اینکه همیشه اضطراب زیاد داشته باشید یا به طور موقت دچار این درد باشید، احتمالا تمایلی به مصرف دارو ندارید. شاید واقعا هم نیاز نباشد.

درمان های غیردارویی زیادی برای برطرف کردن اضطراب و تشویش وجود دارد. از جمله می توان به تکنیک های کنترل ذهن برای آرام شدن اشاره کرد. البته برخی از این تکنیک ها در لحظه پاسخگو هستند در حالیکه برخی دیگر در طول زمان خاصیت درمان گر دارند.


جدا کننده متن, جدا کننده متن جدید, جدا کننده متن زیبا, انواع جدا کننده متن, عکس جدا کننده متن

1. بابونه

اگر دچار دلشوره و اضطراب هستید، دمنوش بابونه می تواند باعث آرام شدن شما بشود. برخی از مواد تشکیل دهنده بابونه دقیقا همان کاری را با مغز می کنند که داروهای آرام بخش همچون والیوم انجام می دهند. تحقیقات نشان داده است، افراد مضطربی که 8 هفته پشت سر هم چای بانونه مصرف می کردند، بسیار بیشتر از بیمارانی که دارو می خوردند، اضطرابشان کاهش پیدا کرده است.


 

2. چای سبز (اِل- تیانین)

گفته می شود راهب های بودایی ژاپنی می توانند برای ساعت ها بسیار ریلکس و آرام مراقبه کنند. یکی از دلایل آرامش آنها اسیدآمینه موجود در چای سبز آنها به نام اِل- تیانین است. محققان ثابت کرده اند اِل- تیانین موجب کنترل تپش قلب و فشار خون و در نتیجه کاهش اضطراب می شود.برچسب‌ها: درمان, درمان اضطراب, گلستان دانش, مالکی پور
ادامه مطلب

[ سه شنبه چهارم تیر 1392 ] [ 12:1 ] [ مالكي پور ]

[ ]

1- جابه جایی نوار وظیفه به گوشه های مختلف دسکتاپ :

شاید بعضی از افراد با این تکنیک آشنایی داشته باشند اما بالاخره افراد زیادی هستند که هنوز از این تکنیک بی خبر بوده و از یاد گرفتن آن و اجرای آن لذت می برند.برای جابه جایی نوار وظیفه به گوشه های مورد نظر در دسکتاپ کافی است روی نوار وظیفه کلیک راست مواس را زده سپس روی گزینه ای با نام Lock the taskbar کلیک کرده تا علامت تیک آن برداشته شود.بعد از اینکار کافی است روی نوار وظیفه که در حالت عادی در پایین میز کار است کلیک کرده و سپس با درگ ,آنرا به نقطه مورد نظر مثلا چپ یا بالای دسکتاپ ( میز کار) انتقال دهید.راه دیگر این است که روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و سپس روی گزینه ای با نام Properties کلیک کنید. بعد در کادر باز شده و در زبانه Taskbar و در بخش Taskbar appearance ,کادر بازشوی جلوی عبارت Taskbar location on screen را به یکی از مقدارهای مورد نظر تغییر داده سپس روی دکمه OK در پایین ترین ناحیه کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شود.

  2- چگونه عملیات دکمه پاور روی کیس را به حالت های دیگر تغییر دهیم :


همانطور که می دانید در حالت عادی زمانی که دکمه پاور روی کیس را فشار می دهیم سیستم ما خاموش یا همان Shut down می شود.حال ما در این تکنیک  قصد داریم عملیات این دکمه پاور روی کیس را از حالت Shut down به حالاتی نظیر Restart Hibernate و یا حالاتی دیگر تغییر دهیم.برای این منظور کافی است روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و سپس روی گزینه ای با نام Properties کلیک کنید.بعد در کادر باز شده و در زبانه Start menu , کادربازشوی جلوی عبارت Power button action را به یکی از مقدارهای مورد نظر خود تغییر دهید.


 3- چند نمونه کلید میانبر کاربردی و مهم :


لف ) برای مینی مایز کردن تمامی پنجره های باز باید کلید پنجره ( Windows Key ) روی کیبورد را نگه داشته و سپس روی دکمه D کلیک کنید.به همین ترتیب برای ماکزیمایز کردن پنجره های کمینه شده دوباره همان کلید را می توانید فشار دهید.البته با فشار کلید پنجره(Windows Key) روی صفحه کلید و M نیز می توانید تمامی پنجره ها را مینی مایز کنید اما فشار دادن دوباره آن، مثل حالت قبل پنجره های کمینه  شده را باز نمی کند.


ب) همانطور که می دانید برای دسترسی به راهنمای( Help ) برنامه ای که در حال اجراست و فوکوس روی آن قرار دارد اغلب کلید F1 روی صفحه کلید را فشارمی دهید.اما برای دسترسی به راهنمای (Help) ویندوز چی؟ به طور کلی برای دسترسی به راهنمای ویندوز در هر برنامه ای که باشید می توانید کلید پنجره  ( Windows Key ) و F1 را به طور همزمان فشار دهید.


ج ) برای قفل کردن سیستم خود و ورود به صفحه خوش آمدگویی می توانید از کلید ویندوز  ( Windows Key ) و کلید L استفاده کنید.


د ) اکثر ما نحوه کار کلیدهای Alt+Tab را می شناسیم .کاربر با استفاده از این کلید میانبر می تواند به برنامه های باز مورد نظر خود سوییچ کند.جالب است بدانید راه دیگری برای سوییچ بین برنامه های باز مورد نظر وجود دارد و آن فشار کلید ویندوز (Windows Key) و کلید Tab است.فرق این روش با Alt+Tab این است که شما از این طریق علاوه بر سوییچ بین برنامه های باز مورد نظر خود می توانید تصویری از نمای داخلی برنامه های باز مورد نظر خود را نیز ببینید.


ه ) برای دسترسی به بخش جست وجوی ویندوز دو راه وجود دارد.یکی اینکه اگر در محیط کاوشگر ویندوز(Windows Explorer ) باشید می توانید دکمه F3 روی صفحه کلید را فشار دهید تا به صورت خودکار فوکوس به کادر جست وجو که در گوشه بالا سمت راست می باشد منتقل شوید. راه دیگر این است که اگر در محیط دسکتاپ یا هرجای دیگری قرار داشته باشید می توانید کلید پنجره و کلید F را فشار داده تا یک پنجره جست وجوی جداگانه برای شما باز شود.


و ) اگر کمی حرفه ای باشید مطمئنا با کارایی ها و و وظایف خاصی که کادر Run برای ما انجام می دهد آشنایی دارید.همانطور که میدانید در ویندوز۷ این کادر به صورت پیشفرض در منوی Start وجود ندارد.بنابراین برای دسترسی به این کادر مطمئنا باید کلید میانبری وجود داشته باشد.برای دسترسی به این کادر می توانید کلید پنجره ( Windows Key) و کلید R را به صورت همزمان فشار دهید.


ز ) اکثر ما با کاربرد برنامه Magnifier آشنایی داریم.شما با استفاده از این برنامه می توانید بخش های مورد نظر از صفحه نمایش را به صورت بزرگتر مشاهده کنید.این برنامه مخصوصا برای اساتیدی که امکاناتی چون پروژکتور ندارند می تواند بسیار مفید واقع شود.برای دسترسی به این برنامه می توانید آیکون اجرایی آنرا در بین گزینه ها و آیکون های منوی Start پیدا کنید. اما یک راه بسیار سریعتر برای دسترسی به این برنامه فشار کلید پنجره و دکمه + که در سمت راست کیبورد قرار دارد می باشد.برچسب‌ها: ویندوز, نکات کاربردی, گلستان دانش
ادامه مطلب

[ دوشنبه سوم تیر 1392 ] [ 15:25 ] [ مالكي پور ]

[ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ،